Puhelinvaihde: 010 381 147
Osuuskunta Maitosuomi
Extranet login Extranet login
Osuuskunta Maitosuomi

Yhteystiedot

 

Toimisto

Luomala Reima Toimitusjohtaja 010 381 5000 050 384 0789

reima.luomala@valio.fi

Koskimäki Olavi Kenttäpäällikko 010 381 5125 050 384 0729

olavi.koskimaki@valio.fi

Kjerp Ann-Charlott Hankintapäällikkö 010 381 6470  050 384 1271

ann-charlott.kjerp@valio.fi

Kujala Jukka

Talousvastaava

010 381 5128  

jukka.kujala@valio.fi

Vähäaho Kirsi

Maidontilitys

010 381 4902  

kirsi.vahaaho@valio.fi

Lehto Monica 

Kirjanpito

010 381 5094  

monica.lehto@valio.fi

 

Tuotantoneuvojat

Helin Sirpa   050 384 0602

sirpa.helin@valio.fi

Kankkonen Carola   050 384 0542

carola.kankkonen@valio.fi

Perälä Sari   050 384 0116

sari.perala@valio.fi

Ylinen Anne   050 384 0732

anne.ylinen@valio.fi

 

Tuote- ja tarvikemyynti - Seinäjoki

Myymälä avoinna ma-pe klo 10:00-16:30, puhelin 010 381 5074.

Osmankatu 2
60320 Seinäjoki

Tuottajien puhelintilaukset klo 8-10
010 381 5131
Reinilä Juhani Myyntivastaava 010 381 5129 050 384 0709

juhani.reinila@valio.fi

       

Tuote- ja tarvikemyynti - Jyväskylä

Myymälä avoinna ma-pe klo 10:00-16:30

Laukaantie 9 A
40320 Jyväskylä

Tuottajien puhelintilaukset klo 8-10
010 381 3744

Turpeinen Markus

 Myymäläesimies

010 381 6798 050 398 6699

markus.turpeinen@valio.fi

       

Polttoöljy-, siemen- ja rehutilaukset / -tarjoukset

Jyväskylä

Turpeinen Markus 010 381 6798 050 398 6699

markus.turpeinen@valio.fi

Sijainen Kolu Tuula 010 381 3717 050 384 0412

tuula.kolu@valio.fi

       

Seinäjoki

Reinilä Juhani 010 381 5129 050 384 0709

juhani.reinila@valio.fi

Sijainen

Vähä-Koivisto Kati

  050 384 0649  
       

Lannoitetilaukset / -tarjoukset

Jyväskylä

Turpeinen Markus 010 381 6798 050 398 6699

markus.turpeinen@valio.fi

Sijainen Kolu Tuula 010 381 3717 050 384 0412

tuula.kolu@valio.fi

       

Seinäjoki

Reinilä Juhani 010 381 5129 050 384 0709

juhani.reinila@valio.fi

Sijainen

Turpeinen Markus

010 381 6798 050 389 6699

markus.turpeinen@valio.fi

       

Myymälän ruotsinkielinen palvelu

Näsman Merja   050 384 0544  merja.nasman@valio.fi