Puhelinvaihde: 010 381 147
Osuuskunta Maitosuomi
Extranet login Extranet login
Osuuskunta Maitosuomi

Hallinto

Maitosuomen omistavat kokonaisuudessaan jäsenmaidontuottajat.

Hallinnon korkeinta päätäntävaltaa käyttää vaaleilla valittava edustajisto (31 jäsentä), joka valitsee osuuskunnalle myös hallituksen.

Edustajisto

Edustajiston jäsenet on valittu vaaleilla syksyllä 2015.
 

Pj. Hokkanen Hannu 0400 150 164

hannu.hokkanen@valio.fi

Vpj. Kaleva Paula 050 375 5251

paula.kaleva@valio.fi

     

Hallitus

Pj. Kotala Esa 050 523 6967

esa.kotala@valio.fi

Vpj. Fräntilä-Riihonen Anu 040 581 7741

anu.frantila-riihonen@valio.fi

Anttila Kyösti    kyosti.anttila@valio.fi
Pirttiniemi Ari    ari.pirttiniemi@valio.fi
Santala Pentti    pentti.santala@valio.fi
Strandberg Henrik    henrik.strandberg@valio.fi