Puhelinvaihde: 010 381 147
Osuuskunta Maitosuomi
Extranet login Extranet login
Osuuskunta Maitosuomi

Hallinto

Maitosuomen omistavat kokonaisuudessaan jäsenmaidontuottajat.

Hallinnon korkeinta päätäntävaltaa käyttää vaaleilla valittava edustajisto (32 jäsentä), joka valitsee osuuskunnalle myös hallituksen.

 

 

Edustajisto

Edustajiston jäsenet on valittu vaaleilla syksyllä 2015.
 

Pj. Kaleva Paula 050 375 5251

paula.kaleva@valio.fi

Luoma Jukka, Kauhajoki    

Viitikko Erkki, Karijoki

Laurila Vesa-Pekka, Kurikka
Parkkari Markku, Kurikka
Laine Tommi, Isokyrö
Kattelus Esa, Lapua
Pärnänen Jari, Seinäjoki
Noppa Maarit, Ilmajoki
Kamila Timo, Laihia
Hauta-aho Juha, Alajärvi
Ylitalo Pasi, Alajärvi
Latvala Tuomo, Vimpeli
Laukkonen Jari, Kauhava
Kallio Yrjö, Kauhava
Pitkämäki Jari, Kauhava
Pennala Outi, Töysä
Mäki-Pollari Antti, Alavus
Eteläaho Ari, Keuruu
Ylä-Sulkava Risto, Virrat
Kaihlajärvi-Muittari Taina, Saarijärvi
Valkola Jari, Saarijärvi
Jalkanen-Kangas Arja, Konnevesi
Kovanen Pasi, Laukaa
Vpj. Ahonen Tomi, Uurainen

tomi.ahonen2@valio.fi

Kokkila Otto, Petäjävesi
Broända Mats, Kruunupyy
Lindfors Jan, Pedersöre
Thodin Petra, Pedersöre
Sandberg Tomas, Uusikaarlepyy
Murto-Koivisto Jussi, Närpiö
Koskimäki Janne, Evijärvi

Hallitus

Pj. Kotala Esa 050 523 6967

esa.kotala@valio.fi

Vpj. Hokkanen Hannu

0400 150 164

hannu.hokkanen@valio.fi

Anttila Kyösti   kyosti.anttila@valio.fi
Pirttiniemi Ari   ari.pirttiniemi@valio.fi
Saari Antti
  antti.saari@valio.fi
Strandberg Henrik   henrik.strandberg@valio.fi